Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2020

Dystans całkowity:900.48 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:33:23
Średnia prędkość:26.97 km/h
Maksymalna prędkość:69.48 km/h
Suma podjazdów:2151 m
Maks. tętno maksymalne:250 (126 %)
Maks. tętno średnie:168 (84 %)
Suma kalorii:20847 kcal
Liczba aktywności:28
Średnio na aktywność:32.16 km i 1h 11m
Więcej statystyk

Ostatnia jazda w kwietniu☁️

Czwartek, 30 kwietnia 2020 · Komentarze(1)


Zapowiadali jakieś przelotne deszcze (huraa) i rzeczywiście jakies ciemne niebo sie zrobiło. Nie pozostało mi nic innego jak dojechać szybko do Gniezna z wiatrem w plecy. Jakieś kropelki mnie złapały ale udało mi się urwać kilkanaście minut ;-) bo chwile później lunęło konkretnie. wtedy to juz byłem bezpieczny w docelowym miejscu. 

Duże zachmurzenie, 19°C, Odczuwalna temperatura 19°C, Wilgotność 53%, Wiatr 5m/s z Płd - Klimat.app

@#$W@ Kierowcy!!! ☀️

Czwartek, 30 kwietnia 2020 · Komentarze(1)
Kategoria > 0


Poranek - jak każdy inny - piękny i nieco chłodniejszy. Praktycznie jak z poprzednich opisów, tylko kierowca tira popsuł dzień od rana swoim aroganckim, niebezpiecznym zachowaniem. Otóż na wąski podwójnym zakręcie w Czerniejewie, ów palant postanowił mnie wyprzedzić ale z naprzeciwka wyskoczyła inna wanna, przez co musiał ostro hamować a ja - widząc w lusterku całośc- uciekłem na pobocze. miałem szczescie, ze w ogole było jakieś między droga a płotem okalającym park). Na szczescie skonczyło się na siarczystym "NO KU..." i spalonych klockach hamulcowych.  A czy kierowca TIRA sie tym przejął ? Wątpie. 

Dalej jechało się bez ekcesów, przystanąłem nad zalewem w Psarach Polskich, stad ten mural.  

ps. Bezchmurnie, 7°C, Odczuwalna temperatura 5°C, Wilgotność 85%, Wiatr 3m/s z WPłdW - Klimat.app

Kolarstwo Rzepakowe Ride ⛅

Wtorek, 28 kwietnia 2020 · Komentarze(1)


Przez tą całą pandemię wczesna wiosna gdzieś nam umknęła, łącznie z rozkwitem owocowych drzew. Na szczęście złociste róże ... znaczy się złocisty rzepak daje we znaki, nie tylko kolorytem ale także i zapachem (defacto nie znoszę tego ale wolę to, nic te wszystkie maski ;-)

Średnie zachmurzenie, 23°C, Odczuwalna temperatura 23°C, Wilgotność 23%, Wiatr 4m/s z Z - Klimat.app

Poranny Pociąg ☁️

Wtorek, 28 kwietnia 2020 · Komentarze(0)


Poranny rowering do pracy, z podcastami w tle. Żadnej tu filozofii nie ma. Jedynie co mnie martwi, to niski stan wód w pobliskich rzeczkach. Niebawem wrzesińskie VW ruszy po ponad miesiącu lockdown'ie w nowej, sanitarnej rzeczywistości. 

ps: Duże zachmurzenie, 11°C, Odczuwalna temperatura 11°C, Wilgotność 61%, Wiatr 4m/s z PłdPłdZ - Klimat.app

Mikroprzygody ⛅

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 · Komentarze(1)
Kategoria Mikrowyprawy


Kolejny wpis z kategorii mikrowypraw po okolicy z Synem i z A. Zaraz po powrocie z pracy wyskoczyliśmy na małą wycieczkę z obowiązkowym przystankiem przy skiereszewskim mini-zoo ;-)  Koń nie miał nic przeciwko temu, aby zrobić z Nim selfie. Ciekawe, o czym konie mówią? spodobał im się rower Asi? ;)

Grande fondo ( + kontakt z policyjnym BMW) ⛅

Niedziela, 26 kwietnia 2020 · Komentarze(3)
Kategoria > 100
Uczestnicy


Wreszcie mogłem odwiedzić śp. Tatę. na cmentarzu. Wcześniej - przed świętami - nie było to możliwe a i policja rozdawała mandaty.  Na szczęście poluzowano obostrzenia i można było sobie śmignąć na szosie. Miałem towarzysza,  zachowując odpowiednią odległość i ostrożność (rozmowy tylko w buffach na ryju albo wcale).  

Zawitaliśmy też nad Wartą w Czeszewie, gdzie spotkaliśmy wędkarzy z maskami na twarzy. Ok, to ma sens.

Po chwili zajechała ekipa na mtb, gravelach, chcąca przedostać sie promem do lasu czeszewskiego, i witała się, nie zachowując należytej ostrożności. czyli rączka do rączki. Sama trasa bez większych zmian a ruch na drodze znikomy - mimo ze to była niedziela handlowa.  

aa  była niespodzianka we Wrześni. Jadąc ul. Wrocławską w sposób prawidłowy, dostaliśmy poproszeni przez policjantów z BMW (przez megafon, a wcześniej był dźwięk sygnału) o kontynuację jazdy CPRem, znajdującym sie po lewej stronie. W mojej ocenie nie musieliśmy tego robić (zgodnie z konwencją genewską) ale nie chcieliśmy marnować czasu na jakieś zbędne dyskusje ;)ps: Średnie zachmurzenie, 7°C, Odczuwalna temperatura 5°C, Wilgotność 72%, Wiatr 4m/s z ZPłnZ - Klimat.app

Susza ☁️

Piątek, 24 kwietnia 2020 · Komentarze(2)
Kategoria > 50

Piąteczek! I kolejne DPD na koncie. Tym razem pochyliłem się nad kwestią suszy w okolicy, obserwujac stan wód w pobliskch rzeczkach (w tym Wrześnicy). I kurde, jest źle a bedzie jeszcze gorzej. W wielu miejscach widać już dno (a w pobliżu Karuzeli to już trzcina zajmuje przestrzeń...) 

Brakuje tylko zapalnika, aby ogień pojawił się w zniszczonych lasach przez sierpniowy armagedon z 2017. Biebrzanski Park Narodowy pali(ł) się. W drodze powrotnej zawitałem na budowę, podsumowując kolejny tydzien pracy. :)


ps.: Duże zachmurzenie, 7°C, Odczuwalna temperatura 6°C, Wilgotność 68%, Wiatr 3m/s z PłdZ - Klimat.app

Mikroprzygod czas start #1⛅

Czwartek, 23 kwietnia 2020 · Komentarze(3)
Kategoria Mikrowyprawy


Wreszcie! Sezon przyczepkowy w moim wydaniu uważam za otwarty.  Na początek bez szaleństw po fyrtlu z obowiązkowym przystankiem na koniki (stajnia na Orzeszkowej) i spacerek. Najważniejsze, ze Synkowi sie spodobało i pragnie wiecej takich wycieczek :) Patrząc na tegoroczne prognozy turystyczne, to chyba w całości będziemy opierać na takich mikropodróżach po bliskiej i dalekiej okolicy. 

Przy okazji, opublikowałem recenzję przyczepki na swoim głównym blogu

ps: Niewielkie zachmurzenie, 20°C, Odczuwalna temperatura 20°C, Wilgotność 25%, Wiatr 2m/s z PłnPłnZ - Klimat.app

Rynce opadają ⛅

Środa, 22 kwietnia 2020 · Komentarze(1)


Temperatura przyjemna ale niestety pod wiatr. Przejazd przez centrum Wrześni był nieco kłopotliwy ze względu na spęd ludzi, (w dosłownym znaczeniu), mających głeboko w d.. zachwoanei ostrożności. Przykłąd? Skate Park w pobliżu basenu miejskiego był ... obładowany przez dzieciaki na hulajnogach a madki sobie gaworzyły przez telefon. Skoro place zabaw są zamknięte, to tym bardziej wszelkie rampy i skejty.. Ino czekać, az stat jebnie w górę..  

Im dalej, tym gorzej. Na ławeczkach pitu-pitu bez maseczek, ludzie całą szerokością szlajali. Wystarczył miesiąc kwarantanny, zeby zapomnieć ze nie są panami na CPR'ach 

Niewielkie zachmurzenie, 17°C, Odczuwalna temperatura 17°C, Wilgotność 32%, Wiatr 5m/s z WPłnW - Klimat.app

Mglisty poranek ☀️

Środa, 22 kwietnia 2020 · Komentarze(1)


Od rana bardzo mglisto i rześko, więc włączyłem światełka zeby z daleka mnie widzieli. No i przywdziałem sobeo w zimową kurteczkę, zeby nie było zimno. Jechało sie dosć wybornie. Zdjęcie zrobiłem nieopodal Czerniejewa, chcąc uchwycić przelatujace żurawie (a mozę czaple) ale niestety - refleks szachisty - nie pozwolił na to. Zatem pozostaje uwierzyć mi na słowo :D

ps.: Bezchmurnie, 3°C, Odczuwalna temperatura 0°C, Wilgotność 90%, Wiatr 3m/s z PłnW - Klimat.app