Wpisy archiwalne w miesiącu

Luty, 2020

Dystans całkowity:331.28 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:12:36
Średnia prędkość:26.29 km/h
Maksymalna prędkość:47.16 km/h
Suma podjazdów:980 m
Maks. tętno maksymalne:234 (118 %)
Maks. tętno średnie:143 (72 %)
Suma kalorii:6114 kcal
Liczba aktywności:7
Średnio na aktywność:47.33 km i 1h 48m
Więcej statystyk

Lunch Ride ☁️

Sobota, 29 lutego 2020 · Komentarze(1)
Kategoria > 0
strava-0
Skoro jest to ostatni dzien lutego, trzeba było to rowerowo podsumować. Bo kolejne to za 4 lata.  ;-)

ps. Duże zachmurzenie, 3°C, Odczuwalna temperatura -3°C, Wilgotność 79%, Wiatr 8m/s z Płd - Klimat.app

Poznań - Tulce - Gniezno ☁️

Niedziela, 23 lutego 2020 · Komentarze(1)
Kategoria > 50

Pobudka przed 6tą, zaglądam zza okno a tam Pogoda naprawne antyrowerowa. Chwila wahania i ... zajrzałem do pogodynek. Trafiło się pogodowe okienko i tym samym podejmuję wyzwanie.

Tym razem przy współudziale Kolei Wielkopolskich i ich żelaznego konia udałem sie do Poznania, by stamtąd powrócić na kołach do Gniezna. 
strava-7

Coś podobnego było w zeszlym roku ale tym razem SOLO i  bocznymi dróżkami.

No i zaliczyłem słynną już wartostradę ...ale jakoś szczegolnie wrażenia WOW nei zrobiła - co wiecej dojazd z PKP Garbary to jakaś komedia. 
strava-6
W ogole ... droga zaczyna sie i nagle konczy na wałach ... a potem jezdz sobie pan po bruku i ... łam przepisy. Ale ogólnie fajnie, że jest :)

strava-4

Dalej Mostem Rocha, przez  Maltę wyjechałem z Poznania w Szczepankowa. Na wysokośći Tulc zorientowałem się, ze ... nie włączyłem Garmina, stąd pourywany ślad na stravie.  Ostatecznie do Kostrzyna dojechałem zupełnie inną ale równie ciekawą drogą.  Zaliczyłem postój na Orlenie na kawę (dość niesmaczną :O) a Żabki niestety były jeszcze zamknięte.Z Kostrzyna udalem sie w stronę Pobiedzisk przez Promno, gdzie dawno, naprawde dawno nie byłem. Droga jakaś lepsza, idealna na szosing a co najważniejsze - bardzo spokojna.  Podobnie było na serwisówce i w domu zameldowalem sie tuż przed 11tą. 
Duże zachmurzenie, 6°C, Odczuwalna temperatura 1°C, Wilgotność 85%, Wiatr 7m/s z Z - Klimat.app

Niedzielna żegluga (pierwsze GrandeFondo) ☁️

Niedziela, 16 lutego 2020 · Komentarze(2)
Kategoria > 100
Uczestnicy
strava-0
Dzisiejszy trip, pomimo sporego wiatru, wyszedł całkiem sympatycznie. Głównie ze względu na wiosenną aurę, jaką zastałem rano. Pomysł wyklarował się w trakcie sobotniej pracy przy budowie w towarzystwie Uziela (dzięki!) z jednym zastrzeżeniem: czy będzie mi się chciało / będę miał siły ;-)

Do Wrześni jakoś dokulałem się, a w stronę Pyzdr dojechałem wspólnie z Uzielem, stosując zmiany w mini-peletonie. Nastąpił mały postój nad Wartą w tym pięknym otoczeniu 
strava-1

Zdarzały się betonówki ;-)

strava-2

Do Czeszewa jechało się .... jak to pod wiatr. po zmianie kierunku - bo z południa na pólnoc - było wręcz zajebiście :) O taką niedzielę walczyłem. 


Gdyby ktoś się pytał, czy nie boję się jezdzić DK15 w stronę Gniezna, to odpowiem: nie. A to dlatego, ze w niedziele ruch jest zdecydowanie mniejszy niż w pozostałych dniach. 

Duże zachmurzenie, 6°C, Odczuwalna temperatura 2°C, Wilgotność 68%, Wiatr 8m/s z PłdPłdZ - Klimat.app

Chwilę przed nadchodzącym armagedonem ⛅

Niedziela, 9 lutego 2020 · Komentarze(2)
strava-0

Kolejny (i ostatni ) dzień słonecznego prawie-wiosennego weekendu w lutym. I znów czasowe okienko wykorzystałem na rowering ale za bardzo nie miałem jak poszaleć ze względu na ... wzmacniający z godziny na godzinę wmordewind. Zdjęcie z Polską Kokardą Narodową (poniekąd taki symbol Powstania Wlkp) znajduje się na ścianach Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp w Zdziechowej. 

Na marginesie: od dłuższego czasu robie sobie challenge na Instagram, publikując kazdego dnia jedno zdjęcie. ot taki projekt Bobiko365


Średnie zachmurzenie, 7°C, Odczuwalna temperatura 3°C, Wilgotność 67%, Wiatr 7m/s z PłdPłdZ - Klimat.app

Mały incydent ☀️

Sobota, 8 lutego 2020 · Komentarze(3)
strava-0
Piękna pogoda od rana, więc żal nie skorzystać i nie zrobić kilku kilometrów. Podobnie jak z kilkoma poprzednimi wpisami, miałem okienko czasowe i zgadnijcie na co poszło? ;-) Tak, na szosing. 

strava-2

Nie obyło się bez incydentu z autem, tym razem w okolicach Kłecka. Nie wiem jak to koleś w oplu zrobił ale przy wyprzedzaniu zahaczył mnie przednim zderzakiem. Wstrzasnęło mnie lekko ale dzieki lusterkowi tak jakby przewidzialem to zdarzenie .. na szczęście skończyło się dobrze ; szybko-zamykacz zebrał trochę lakieru i lewy but przetarty. W jednym aspekcie koleś mnie zaskoczył pozytywnie: zatrzymał się i od razu pobiegł w moją stronę z pytaniem czy wszystko ok, przepraszając mnie itp. I na koniec zostawił nr telefonu. Tym razem miałem fuksa... ale no ile można ? cała droga szeroka... 

strava-1

Opatrzność czuwała nade mną... i z pewnoscią pomogły moje zasady, które spisałem w zeszłym roku na blogu

Bezchmurnie, 4°C, Odczuwalna temperatura 2°C, Wilgotność 64%, Wiatr 3m/s z Płd - Klimat.app

Piątkowy spontan

Piątek, 7 lutego 2020 · Komentarze(1)
strava-0

Zamiast na piątkowy indoorcycling w Lady Cat, zaraz po powrocie do domu wyskoczyłem na krótki ale jakżę przyjemny outdoor spinnig przy świetle księżyca.

strava-2

Dzień zauważalnie coraz co dłuższy, więc ... powoli bede wracał do regularnego kręcenia DPD

Bezchmurnie, 1°C, Odczuwalna temperatura -1°C, Wilgotność 57%, Wiatr 2m/s z W - Klimat.app

Nóżka na nóżkę ☁️

Sobota, 1 lutego 2020 · Komentarze(1)
strava-1
Korzystając z pogodowego okienka, wyskoczyłem na szosing po okolicznych wsiach na zachód od Gniezna, zaliczając cafe stop w Żabce ;-) Była to okazja do nabicia kolejnych punktów w zappkowej appce. 

No i podcastów ;-)

Duże zachmurzenie, 11°C, Odczuwalna temperatura 11°C, Wilgotność 90%, Wiatr 8m/s z ZPłdZ - Klimat.app