Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2021

Dystans całkowity:659.27 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:23:35
Średnia prędkość:27.95 km/h
Maksymalna prędkość:49.68 km/h
Suma podjazdów:1881 m
Maks. tętno maksymalne:180 (90 %)
Maks. tętno średnie:140 (70 %)
Suma kalorii:14382 kcal
Liczba aktywności:10
Średnio na aktywność:65.93 km i 2h 21m
Więcej statystyk

Pożegnanie z kwietniem☁️

Piątek, 30 kwietnia 2021 · Komentarze(0)


Zapomniałem naładować Garmina, więc do rejestracji trasy wykorzystałem smartfona z locus map na pokładzie. Pogoda średnia i nawet przez chwile coś z góry leciało ale...  trening trzeba było odbyć.Całkowite zachmurzenie, 9°C, Odczuwalna temperatura 4°C, Wilgotność 71%, Wiatr 5m/s z Z - Klimat.app

Niby ciepło a jednak.. chłodno ☀️

Środa, 28 kwietnia 2021 · Komentarze(1)


Pojechałem poszukać wiosnę ... ale nigdzie jej nie znalazłem. Zapewne przebywa na kwarantannie  i dlatego u nas ciągle wieje i pada.  W planach miałem wizytę w Skorzęcinie, ale zabrakło czasu i trochę improwizowałem na powrocie do Gniezna. 
Bezchmurnie, 15°C, Odczuwalna temperatura 9°C, Wilgotność 36%, Wiatr 5m/s z WPłdW - Klimat.app

Z wizytą u wągrowieckiego Neptuna ☀️

Niedziela, 25 kwietnia 2021 · Komentarze(5)


Jak na tradycję przystało, dziś wybrałem się samotnie w odwiedziny do Wągrowca, zaliczając po drodze okolice Kiszkowa i Skoków. Początkowo jechało się  trudno z uwagi na zimnawy  wmordewind, po godzinie załapałem odpowiedni rytm. I tak jakoś dokuśtykałem się do Wągrowca, gdzie najpierw podjechałem nad jezioro Durowskie (stąd te zdjęcie z Neptunem) a potem nad skrzyżowanie dwóch rzek (błednie zwaną bifurkacją).  

Nad j. Durowskim zaobserwowałem niezbyt ciekawe chmury, z których leciało białe gówienko.  Faktycznie, na radarze widać były opady deszczu.  Do domu wróciłem z wiatrem w plecy, naładowany endrofinami i tez mokry ... od potu pod spodu. W Kłecku przystanąłem na chwile, by poprawić sznury od sakwy i wtedy zauważyłem pęknięcia  obręczy przy nyplach. ?

Szkurwa.

A teraz zdjęcia ;) 


Poniżej relacja z wyprawy :)  zmontowana w quiku. 

Bezchmurnie, 6°C, Odczuwalna temperatura 1°C, Wilgotność 60%, Wiatr 4m/s z PłnPłnZ - Klimat.app

Zanim zj***e się pogoda ☀️

Środa, 21 kwietnia 2021 · Komentarze(1)


Słoneczna środa mnie zaskoczyła a prognozy na kolejne dni nie zapowiadały sie zbyt korzystnie, wiec ... tak po pracy trzeba było zaliczyć rundkę. Trzeba przyznac się, że bardzooo powoli rozkręcałem się; a to za ciepło było, a to znów wmordewind. .. i tez zmęczenie swoje zrobiło. Na szczęście z każdym kilometrem endorfiny dały o sobie znać, wręcz obudziły mnie.  Dzisiejsza trasa to poniekąd kopia  trasy znajomego, odkryłem kilka fajnych skrótów, więc w tych okolicach zapewne będę częśćiej. 

No i wreszcie odkurzyłem GoPro, wrzuciłem do Quika i tak oto wyczarowałem krótki materiał - pod zdjęciami. 
Bezchmurnie, 16°C, Odczuwalna temperatura 11°C, Wilgotność 36%, Wiatr 5m/s z PłnZ - Klimat.app

Puszcza Zielonka ☁️

Niedziela, 18 kwietnia 2021 · Komentarze(4)
Kategoria Wmordewind, > 100


Dzisiejszym celem takiego szwendania po okolicy było... znalezienie magicznej drogi pod szoso-gravel w Puszczy Zielonka. Tak, trochę zazdroszczę Ekipie z Bikeshow.cc i Puszczy Niepołomickiej, która posiada utwardzone trasy.  Wyrysowałem sobie trase w Komoot i zafundowałem sobie całkiem fajną dawkę wspomnień czy tez niespodzianek. Każdy, kto jechał w pobliżu Bednar i Traktu Pobiedziskiego, Przypomina nieco tą z 2015 roku

W Kiszkowie zauważam ciekawy mural z polskimi Noblistami. Nie pamiętam czy był on wcześniej, ale wielki plus za Olgę Tokarczuk.  Następnie prosta droga do Dąbrowy Kościelnej, by potem asfaltem dojechać do Turostówka. Dalej to bujanie leśnymi i betonowymi szutrami by na finiszu zaliczyć piekło Bednar czyli kocie łby. 


A gdy trafiłem do szosy wroczyńskiej to dalsza droga była rekompensatą na te "niespodzianki". Fajnie jest mieć szoso-gravela o szerokich oponach ale mimo wszystko MTB z amortyzatorem robią robotę. Dalsza trasa przebiegła bezproblemowo,  bo przez Tuczno i Kobylnicę dojechałem do Swarzędza, gdzie zatrzymałem się na małe co nieco z sakwy i odwiedziłem rodzinkę. Dalej puściłem się w stronę Łowęcina a tam wciaż ulice bez asfaltu a po dłuższej chwili trafiłem już na prawilną drogę, prowadzącą w stronę Sarbinowa i Pobiedzisk. Nie mogło zabraknąć Kociałkowej Góry i bagnistego terenu PK Promno ale z racji limitu czasowego, nie zatrzymałem sie, by zrobić zdjęcia. 

Do Gniezna dotarłem serwisówką ale ... nie był to przyjemnny powrót z uwagi na .. tak .. cholerny #WMORDEWIND ;-). 
Jak to mówią - dobra mina do złej gry.  Niech już ktoś wyłączy ten wiatr, ok? 
Całkowite zachmurzenie, 9°C, Odczuwalna temperatura 6°C, Wilgotność 87%, Wiatr 4m/s z W - Klimat.app

Jammin

Piątek, 16 kwietnia 2021 · Komentarze(1)


Po pracy - rundka dookoła komina. Szkoda, ze pogoda sie delikatnie popsuła i ... zmusiła mnie do wcześniejszego powrotu do bazy. 1. Łąki Łan - Jammin 2. Łąki Łan - Pola Ar 3. Łąki Łan - Lass 4. NTO - Invisible - Paul Kalkbrenner Remix 5. Gareth Emery - LSR/CITY 02 (LOS ANGELES) 6. Armin van Buuren - Weight of the World - Club Mix 7. Andrew Rayel - My Harmony (FYH 250 Anthem) 8. Orjan Nilsen - Hold Me 9. Protoculture - Red Point 10. Sick Individuals - Flame 11. BT - The Light Is Always On - Le Youth Remix 12. Marlo - Dreams 2021 13. Headphone Activist - Snow On The Rhodes 14. ZXA Frontier - The Sunlight 15. Dash Berlin - Till The Sky Falls Down - Arctic Moon Radio Edit Powered by https://perform.fm/

Ucieczka przed deszczami ☀️

Środa, 14 kwietnia 2021 · Komentarze(2)
Kolejny wmordewindowy wypad treningowy.  I ucieczka przed deszczem, który widziałem w oddali. Dopóki słoneczko świeciło, nie było tak źle ale jak wyjechałem zza Lednicę, ... to stwierdziłem, że trzeba wrócić do bazy.  I dosłownie przed samym domem złapał mnie grad. 
Bezchmurnie, 9°C, Odczuwalna temperatura 2°C, Wilgotność 39%, Wiatr 5m/s z Płn - Klimat.app

Sprawdzić nową drogę Polanowo - Giewartow ☀️

Niedziela, 11 kwietnia 2021 · Komentarze(2)
Kategoria Wmordewind
Uczestnicy


Niedzielna rajza z Uzielem, którego celem była weryfikacja nowego odcinka drogi Polanowo - Giewartów, które wyasfaltowali całkowicie. takze brakujące 900m.  

Humor dopisywał mimo .... wmordewindu ;-) 


Hollow

Piątek, 9 kwietnia 2021 · Komentarze(3)


Wmordewind nie odpuszcza ale pragnienie wyjścia na rower było silniejsze. W końcu mogłem się zrelaksować, głowa  przeszła w tryb weekendowy.

W nagrode za dobrze przepracowany tydzien - kawa ;-)Nowy świat Skiereszewa.

Bezchmurnie, 12°C, Odczuwalna temperatura 4°C, Wilgotność 37%, Wiatr 8m/s z PłdZ - Klimat.app

Ostatnia jazda przed przerwą świąteczną ⛅

Piątek, 2 kwietnia 2021 · Komentarze(0)


Ostatnie chwile przed świątecznym lockdownem przy stole ;-) Szkoda, że coraz więcej jezior zostaje odcięte od ludzi postronnych.