Wpisy archiwalne w miesiącu

Sierpień, 2019

Dystans całkowity:1157.31 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:44:08
Średnia prędkość:26.22 km/h
Liczba aktywności:22
Średnio na aktywność:52.61 km i 2h 00m
Więcej statystyk

148. PIęczkowo i okolice

Niedziela, 25 sierpnia 2019 · Komentarze(2)
Kategoria > 100
Uczestnicy

Tradycyjnie dzisiejszym celem był cmentarz i grób śp. Taty w towarzystwie Uziela. Pogoda byla iście piękna ale wiatr wiejący ze wschodu troszkę utrudniał dzisiejszą jazdę.
Ot taka niedzielna rutyna ale zdecydowanie wolałbym odwiedzać Go w domu... Życie. 

Dzisiejszy trip wyszedł całkiem fajnei, na luzie bez żadnych napinek. Free ride. 

147. Delikatnie zmęczenie materiału

Piątek, 23 sierpnia 2019 · Komentarze(2)

Cały tydzień jakoś zleciał niepostrzeżenie, że nie zdążyłem się zregenrować po sobotnie wyprawie na Westerplatte. Na szczęście weekend tuż tuż, więc będzie czas na odpoczynek (zapewne aktywny). W międzyczasie miałem "nieprzyjemność" jechać nową ścieżką rowerową na Winiarach w Gnieźnie, która zaczyna się i kończy bez happy endu: Jak dla mnie, zrobili ścieżkę dla posiadaczy rolek i hulajngów bo dla rowerzystów to z pewnością nie myśleli o bezpieczeństwie (jak dla mnie jest dużo mniej bezpieczniej). 

Ale co zrobic? 

146. MTB cz. 2 (mikrowyprawa)

Czwartek, 22 sierpnia 2019 · Komentarze(0)
Kategoria Mikrowyprawy

Pogoda dużo lepsza wiec żal byłoby nie skorzystać z przyjajacych okoicznośći i nie ruszyć na kolejną mikrowyprwę we 3jkę. Tym razem Synuś mniej cierpliwy ale dał radę przejechać prawie 20km po okolicy.  BRawo. :)

146. Szosowo cz. 1

Czwartek, 22 sierpnia 2019 · Komentarze(0)

Tradycyjnie poranny rozruch przed pracą po okolicy w towarzystwie podcastów i spotifajowych playlist. Po pracy podjeżdżam w okolice wypadku na DK15 (Gniezno - Toruń), w którym udział wzięły 2 tiry + osobówka. Droga była zablokowana do kolejnego poranka a ruch był poprowadzony np. przez Jastrzębowo i gnieźnieńskie Winiary. 

145. No i wykrakalem

Środa, 21 sierpnia 2019 · Komentarze(0)
Kategoria > 0

No i chwilowa pora deszczowa nadeszła w gnieźnienskie rewiry. Oczywiśćie, deszczu nigdy nie za wiele. W ramach odpoczynku przeżywam mikroprzygody po mieście, zwiedzając mniej znane mi zakątki i pomniki.  Po pracy podjeżdżam do decathlonu, kupić bloki do szosowch butów (te zajechaly sie na gdańskiej starówce :P) a potem pognałem w stronę mieszkania, z nadzieją ze wyruszymy na mikrowyprawę.... niestety wiatr dał we znaki, zrobiło sie dość nieprzyjemnie. 

144. przedpracowy chillout

Wtorek, 20 sierpnia 2019 · Komentarze(0)


Szosówka dalej odpoczywa (czytaj: czeka na naprawę koła) a ja pomykam po okolicy na MTB. Od rana dość chłodno itrzeba było się cieplej ubrać. ale na szczęście po pracy przejaśniło się i zza chmur wyszło słoneczko.


143. Poniedzialkowe DPD

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 · Komentarze(0)
Odczuwalem sobotnią wyprawę na Westerplatte więc dziś było mnie stać jedynie na klasyczne DPD ;-) .. ale przynajmniej nie stałem w korku. 

142. Solo na Westerplatte w jeden dzien

Sobota, 17 sierpnia 2019 · Komentarze(1)
Kategoria > 200

Znów mnie wywiało w dalekie wyprawy ;).. Tym razem celem był Gdańsk a dokładnie na Westerplatte, gdzie jeszcze nie byłem - pomimo kilku wizyt w Gdańsku. Trzeba było to jakoś nadrobić,  korzystając z okazji (spontaniczna decyzja i pakowanie na kilka godzin przez porannym startem) i korzystnej pogody.

Szerszą i pełną relację opisałem u siebie na blogu, więc zapraszam tutaj. NO i przygotowałem videorelację ;-)
W dużym skrócie, Szosówką jedzie sie dużo szybciej niż takim MTB. To oczywiste ale dawno nie jechałem SOLO więc jakieśtam ryzyko było. Ale dzięki podcastom i audiobookom, udało się przezwyciężyć minimalne znudzenie. No i trzeba przyznać, że Polska jest bardzo piękna (to, czego nie dostrzegłem w trakcie wyprawy na Hel, nadrobiłem  teraz). 


141. Lokalna mikrowyprawa

Czwartek, 15 sierpnia 2019 · Komentarze(0)
Kategoria Mikrowyprawy

Sierpniowe święto i zamiast być nad morzem to postanowiliśmy troche pokręcić po okolicy. Synek wybrał się na drzemkę, wiec rodzice sobie mogli pokręcić i pozwiedzać Skiereszewskie okolice.