Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2012

Dystans całkowity:952.47 km (w terenie 190.40 km; 19.99%)
Czas w ruchu:42:44
Średnia prędkość:22.29 km/h
Maksymalna prędkość:54.40 km/h
Liczba aktywności:18
Średnio na aktywność:52.91 km i 2h 22m
Więcej statystyk

35 | Średzki kurier

Środa, 30 maja 2012 · Komentarze(0)
Kategoria > 0, Wmordewind
Wpadłem do Środy z krótką wizytą u siostry i jej córeczki, której przywiozłem nakrętki - jej klasa zbiera na szczytny cel, mający pomóc chłopcu na wózku. Więc.. z przyjemnością zawiozłem to zaraz jak tylko wróciłem z pracy.

Dziwna sprawa, bo albo nogi mnie bolały i nie mogłem kręcić albo coś nie tak z rowerem, zaraz po tym jak wyjechałem z polnej drogi. Wiem, że dzis wiał wmordęwind ale zeby tak się męczyć. Z drugiej strony... średnia prędkość na dłuższych etapach oscylowała coś pomiędzy 25-30km/h.. wię sam nie wiem.

34 | Poniedziałkowo

Poniedziałek, 28 maja 2012 · Komentarze(0)
Kategoria > 0
Jakoś tak po drzemce potrzebowałem się przejechać do miasta. i znów nogi dobrze podawały :)

33 | Niedzielne kręcenie po okolicy

Niedziela, 27 maja 2012 · Komentarze(0)
Kategoria > 0

Niedziela po Dniu Matki jest zawsze świętym dniem, więc postanowiłem odpocząć i posiedzieć z rodzinką. Późnym popołudniem zrobiło sie nieco chłodniej więc okazja na rower była. Trasa raczej prosta i znana, wiec mogłem troche poszaleć z prędkością.


Trasa (nie obejmuje dojazdów z/do domu)

32 | Pyzdrskie rewiry nadwarciańskie

Sobota, 26 maja 2012 · Komentarze(2)
Kategoria > 50

Późnym popołudniem postanowiłem wybrać się na małą objazdówkę po okolicy. Dawno nie byłem nad Wartą, zwłaszcza na południe ode mnie, więc wybór był dość oczywisty :).

A nad Wartą to same skrajności.. jak nie wylewa, to jest tak płytka ze można w butach przejść przez nią. I bardzo dobrze mi się jechało - średnio ~24km/h :)


Trasa

31 | Piątkowo

Piątek, 25 maja 2012 · Komentarze(0)
Kategoria > 0
Jak zwykle, odpoczynek przed weekendem po pracy :)

27 | Trzemeszno Mogilno i Duszno zdobyte!

Sobota, 19 maja 2012 · Komentarze(4)
Kategoria > 100

Słowo się rzekło i w sobotni poranek udałem sie z @Uziel75 na kolejne z kolei polowanie keszowe w mniej znanych okolicach, do których wybierałem sie ze 2-3 lata (prawda Sebku?)

Do Witkowa
Pogoda zapowiadała sie wyśmienicie, z rana zalatywało chłodem ale dość przyjemnie sie jechało do Wrześni a dalej do Witkowa. Tutaj sie zatrzymałem bo stwierdziłem, ze chyba nie włączyłem opcji do rysowania szlaku - poleciało siarczyste K. Potem do Trzemeszna, także asfaltami - muszę przyznać ze bardzo szybko się jechało (wiatr w plecy?)Jezioro Popielewskie - OP4F31
Pierwsza ciepla skrzyneczka @sebekfireman'a :), położona w bardzo pięknym miejscu a wiec nad tytułowym jeziorem, podobno najgłębszym w Wlkp. Ale zanim dotarliśmy, zwiedzaliśmy centrum Trzemeszna, które urzekło mnie zabudową, kostką brukową a przede wszystkim ostrym zjazdem od strony Witkowa, po czym trzeba było ostro hamować :P


Wylatowo - UFO Skrzynka - OP1B5E

Kolejna skrzynka była oddalona o ładnie kilka kaemów ale nie szkodzi, bo można było podziwiać naprawdę przepiękne tereny dość pagórkowane - jedne łagodne, drugie strome. :). Coś pięknego, ze co chwile jeziora mozna było spotkać ;]. O Wylatowie można powiedzieć tyle, że....ufo odleciało w pisdu ;).

Bar w Wylatowie - OP1A56

Niecały 1km dalej znajdował się bar, w którym miało być hasło. Niestety było zamknięte na cztery pusty i jak się okazało, z relacji jednej z mieszkanek, definitywnie. Więc skrzyneczka nieznaleziona i wymaga archiwizacji. Czyżby brak UFO?

Klasztor Benedyktynów - OP2057

W Mogilnie byłem w zeszłym roku autem i muszę przyznać, ze miasto bardzo mi się spodobało na tyle, ze obiecałem sobie, ze przyjadę tu rowerem. Klasztor Benedyktynów widać było z daleka ale trzeba przyznać, że malowniczo położony nad brzegiem jeziora - warto zwiedzić taras, gdyż rozciąga się przepiekny widok :). Następnie zaliczyliśmy Biedronkę i park miejskim, w którym było słuchać próby. Ale coś pięknego, nie da się tego porównać do wrzesińskiego grajdołka nad Zalewem.
'Powiedzcie mi, o co chodzi z ta bramą?STARA KUŹNIA - OP434A

I znów trzeba było nadreptać, zeby trafić do pięknej miejscowości, w której znajduje sie zabytkowa Kuźnia łacznie z remizą strażacką. Mimo ze to wieś ale jednak ze wzgledu na pobliskie gospodarstwa domowe, było trudniej znaleźć skrzyneczkę.
Punkt widokowy - Duszno

Następnie udaliśmy się na punkt widokowy, znajdujący się w Dusznie, ktory został spalony w zeszlym roku (bodaj w sierpniu). Rewelacja, bo naprawdę jest co podziwiać z pomocą lornetki. I tym bardziej okrutnie bolał fakt, ze nie zdecydowano na odbudowę wieży. Ale i bez tego było zajebiście.

Grób żołnierza napoleońskiego - OP3A7C

Ostatni cel dzisiejszej wyprawy był oddalony w prostej linii jakieś 9-10km ale zdecydowaliśmy na jazdę asfaltem i... to była trafiona decyzja, bo był wręcz epicki zjazd, pozwalający na rozpędzenie do 55km/h :D ze az zabrakło powietrza i tchu...;-).

Dojechaliśmy na miejsce i szczerze wzruszyłem się, ze ktos jeszcze dba o groby żołnierzy, niezależnie od pochodzenia czy frontu. Dziwna ta geopolityka jest.


Powrót
Niby wiedzielismy, ze mamy jechać na Jankowo ale ... powrót był troszkę improwizacją ;) (znaczy się na skróty ale nie było tak źle). Troszke martwiłem się o wmordęwind ale zbliżał się wieczór a wiatr wyraźnie osłab. Tadaam :)Było świetnie, jedna z najdłuższych tras w tym roku, ale i tez najpiękniejszych, bo rewelacyjne otoczenie itp. sami oceńcie to po zdjęciach ;]


Znajoma reklama co?

Trasa (niekompletna)

26 | Opona z kevlarem

Piątek, 18 maja 2012 · Komentarze(3)
Kategoria > 0
Postanowiłem sprawdzić, na ile jest dobry ten cały system Kevlar Inside. Zamówione przedwczoraj via allegro, dziś założone. A jutro kolejny długi wyjazd ;)