Wpisy archiwalne w miesiącu

Marzec, 2020

Dystans całkowity:535.40 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:20:35
Średnia prędkość:26.01 km/h
Maksymalna prędkość:45.36 km/h
Suma podjazdów:1577 m
Maks. tętno maksymalne:252 (127 %)
Maks. tętno średnie:154 (77 %)
Suma kalorii:12369 kcal
Liczba aktywności:13
Średnio na aktywność:41.18 km i 1h 35m
Więcej statystyk

KoronaRide #7 terenowo ☁️

Poniedziałek, 30 marca 2020 · Komentarze(1)

Nadal nieciekawie na arenie walki z Koronawirusem, coraz więcej zakażeń i podejrzeń a tym samym możliwe ograniczenia. Dla odmiany postanowiłęm wyskoczyć na terenową rundę wokół Miasta. Diss jak cholera :D 

ps. Duże zachmurzenie, 5°C, Odczuwalna temperatura 2°C, Wilgotność 37%, Wiatr 4m/s z ZPłnZ - Klimat.app

KoronaRide #6 na krótko ⛅

Sobota, 28 marca 2020 · Komentarze(2)

Bardzo ciepła sobota jak na ostatnie dni przystało, więc nie żał było z niej nie skorzystać - zwłąszcza ze na drugi dzień zapowiadalo się zajebiscie duże załamanie pogody. Wyjechałem z dużym opóźnieniem z uwagi na zmiany zimowych SPD na letnie SPD SL i w zwiazku z tym ponowne ustawienia bloków (kolano prawe dawało znac o sobie)


Widać, ze paralotniarz leciał na zakupy do biedronki :D Ten znak - sam nei wiem co tu sie odpieprza.. :D @grigor wiesz coś o tym? bo to Twoje miasto ;P 

A na wlocie do Gniezna wita nas takie polityczno-obyczajowe cudo: 


Abstrahując od samej polityki, uważam ze wybory powinny być przeniesione.

ps: Średnie zachmurzenie, 13°C, Odczuwalna temperatura 13°C, Wilgotność 44%, Wiatr 2m/s z WPłdW - Klimat.app

KORONARIDE #5☁️

Piątek, 27 marca 2020 · Komentarze(1)
Kategoria > 0

Kolejna pro-zdrowotna jazda na szosie z podcastami w tle.. a dokładnie to Na sofie Mariusza Chrapko, 2h dobrej, nietuzunkowej muzyki, jakiej na pewno nie uslyszycie w radiu.  Dzisja pogoda dopisała, bo piękny zachod słonca mogliśmy zaobserować.Pograniczu Łubowa i Gniezna budują KFC i BP po obu stronach S5. Postęp jest ale i tak pewnie rowerzysta nie dojedzie - no chyba ze otworzą furtkę - jak to ma miejsce w okolicach Wrześni ;-)


A to meandrująca Mała Wełna ;-)

ps. Duże zachmurzenie, 13°C, Odczuwalna temperatura 13°C, Wilgotność 47%, Wiatr 3m/s z WPłdW - Klimat.app

KORONAride #4 ☀️

Środa, 25 marca 2020 · Komentarze(4)

Od wczoraj (tj   24.03)  mamy kolejny level pandemicnzych obostrzeń, dotyczącyhc swobodnego przemieszczania sie. Na słynnej już konferencji PMM i ministra zdrowia było dużo niedopowiedzeń w kontekście  spaceru, jazdy rowerem. Początkowo zakładano, ze rower idzie w odstawkę ale na szczescie kumaci ludzie zadali właściwe pytania i w ciagu godziny było wszystko jasne. Niewiele sie zmienia, poza tym ze jest zakaz wszelkich zgromadzeń (
Dlatego też zaraz po powrocie z pracy wyskoczylem na wieczorną rundę po okolicy. Było ciut lepiej niż w niedziele ale nadal ten wiatr działał na nerwy. ps: Bezchmurnie, 6°C, Odczuwalna temperatura 2°C, Wilgotność 38%, Wiatr 6m/s z W - Klimat.app

KoronaRide #3 z wizytą w lasach królewskich ☀️

Niedziela, 22 marca 2020 · Komentarze(3)

Silny wmordewind nie odpuszczał od soboty ale niesamowicie mnei nosiło i w koncu dla zdrowia poszedłem na rower. I jednymy słusznym kierunkiem był Las Królewski, połozony na północy od Gniezna. Oznaczało to, ze zanim dojade to przez niecałą godzinę będę męczył sie z wiatrem.

I tak właśnie było. I jeszcze sobie utrudniłem, bo wybrałem "skróty" przez piaszczyste polne drogi. 

W Lesie Królewskim - wbrew pozorom - nie bylo tak iście królewsko, bo mimo drzew to wciąż wiatr dał we znaki. 

Taki widok zza kiery to niestety standard - od czasu pamiętnego armagedonu, jaki nawiedził w sierpniu 2017 te okolice. 

Z drugiej strony widać, jak bardzo urozmaicony teren jest w tej części gnieznieskiej krainy. W okolicach Bożancina nastąpiła zmiana kierunku i mogłem smigać razem z wiatrem, czesciowo po asfalcie (pierwsze zdjecie) a częściowo lasem. Spodzeiwałem sie tłumu w lesie ale mroźny wiatr skutecznie przyblokował niedzielnych spacerowiczów w domach. 


Pandemia ma się dobrze, z dnia na dzień przybywa i tych zakażonych i tych, co przeszli do innego wymiaru. Ciekawe dokąd to wszystko zmierza. A tymczasem, pamiętajcie: #SOLORIDE ! 


Bezchmurnie, 1°C, Odczuwalna temperatura -5°C, Wilgotność 43%, Wiatr 8m/s z PłnW - Klimat.app

KoronaRIDE #2 ☁️

Piątek, 20 marca 2020 · Komentarze(3)

Rano miałem niezły mindfuck nt jazdy rowerem do i z pracy ale ostatecznie pojechałem samochodem do biura - głownie z powodu niepewnej pogody. mIało niby padać ale w końcu nie padało, więc zaraz po powrocie do Gniezna wystartowałem na rundkę wieczorną. 

Trzeba robić swoje w ramach #rideSOLO. 

p.s.: Duże zachmurzenie, 9°C, Odczuwalna temperatura 7°C, Wilgotność 44%, Wiatr 4m/s z Płn - Klimat.app

Koronaride #1 ☁️

Środa, 18 marca 2020 · Komentarze(4)
strava-0
Jechać czy nie? W normalnych warunkach odpowiedz byłaby oczywista ale nie w czasach epidemii. Zalecenia różnych jednostek panstwowych czy samorządowych są sprzeczne, opinie sportowców i trenerów też. Gdy rozum myśli o akcji #zostanWdomu i to praktykuję w granicach rozsądku, serce domaga sie korby. 

Tym razem, upewniwszy się odnośnie mojego stanu zdrowia (ostatnio przeziębiony), wziąłem szosę i pyknałem sobie wieczorną rundkę na odludziu. JAK MI tego brakowało, nie macie pojęcia... pracując zdalnie mam ograniczoną aktywność fizyczną a przy tym poziom stresu ostro poszedł do góry, więc rower był jedną z niewielu opcji do jego obniżenia.  Wiec tak, wystarczyło 1.5h na rowerze (czas brutto) by wrócić do bliskich z bananem na twarzy, oczyszczonym umysłem.I z planem na kolejne godziny pracy.  

Patrząc na to, co dzieje się we Włoszech czy w Hiszpanii, strach pomyśleć co bedzie w Polsce... dlatego wierzę w ludzki rozsądek naszego społeczeństwa i choć trochę unikniemy tego całego armagedonu. 

ps. : Duże zachmurzenie, 14°C, Odczuwalna temperatura 14°C, Wilgotność 55%, Wiatr 5m/s z ZPłdZ - Klimat.app

Afternoon Ride ☁️

Poniedziałek, 9 marca 2020 · Komentarze(3)
strava-0
Trochę inna trasa ale chyba szybsza i bezkolizyjna (bez postoju na przejazdach kolejowych we Wrześni i stania w korku).  Ból gardła nie odpuszcza, coraz więcej sie mówi o nadchdozącym armagedonie... 


Duże zachmurzenie, 10°C, Odczuwalna temperatura 10°C, Wilgotność 62%, Wiatr 3m/s z PłdZ - Klimat.app

Morning Ride ☁️

Poniedziałek, 9 marca 2020 · Komentarze(1)
strava-4
Wyjechałem dużo później, niż planowałem. I jeszcze postój na Dalkach ale na szczęście jakoś się jechało, mimo lekko piekącego bólu gardła. We Wrześni na jedynym porządnym odcinku CPR cięzki pojazd stał, jak gdyby nic.
strava-6
Co więcej, sam przejazd był mocno utrudniony ale tez niezabezpieczony przez firmę, realizującą dana inwestycje w tej okolicy. 

Duże zachmurzenie, 2°C, Odczuwalna temperatura -2°C, Wilgotność 81%, Wiatr 4m/s z PłdPłdW - Klimat.app

Łapka Ride ☀️

Niedziela, 8 marca 2020 · Komentarze(3)
strava-1
Mimo strasznie zajętego dnia, udało mi się wyskoczyć na mała łapko-rundkę na szosie. :)

Bezchmurnie, 7°C, Odczuwalna temperatura 4°C, Wilgotność 73%, Wiatr 4m/s z PłdZ - Klimat.app