Wpisy archiwalne w miesiącu

Styczeń, 2021

Dystans całkowity:161.12 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:07:38
Średnia prędkość:21.11 km/h
Maksymalna prędkość:41.04 km/h
Suma podjazdów:313 m
Maks. tętno maksymalne:169 (85 %)
Maks. tętno średnie:114 (57 %)
Suma kalorii:1535 kcal
Liczba aktywności:4
Średnio na aktywność:40.28 km i 1h 54m
Więcej statystyk

[MTB] po miejskim lesie // z wizyta na 13. posterunku ☀️

Niedziela, 31 stycznia 2021 · Komentarze(1)


Kolejny tydzień zleciał bardzo szybko. Sporo pracy, parę wirtualnych km na koncie też mam. Ale żal byłoby nie skorzystać z obecnych warunków pogodowych i nie wyskoczyć do pobliskiego lasu.

Zgodnie z maksymą - bawic się na całego. I tak własnie dziś było. 

Słoneczny, -4°C, Odczuwalna temperatura -4°C, Wilgotność 82%, Wiatr 4m/s z ZPłdZ - Klimat.app

Zapal Świaczkę - 2003 Remaster // na chwile zima

Niedziela, 24 stycznia 2021 · Komentarze(1)


Po tygodniu waletowania / kręcenia w domowym zaciszu wyruszyłem w świat. Pogoda taka nie za dobra na jazdę rowerem, ale innych warunków nie było i potrzebowałem wyjść. Obawiałem się sliskich dróg, lecz gravelowe opony z widocznym protektorem dawały rade. Na uszach "Zapal Świeczkę", którą w głowie  zapaliłem śp. Tacie - miałby 68. urodziny.  I tak jakoś jechało sie do przodu. 


Do domu wróciłem bezpieczny i ... z przemoczonymi butami. Doszedłem do wniosku, ze przez te zimowe spodnie rowerowe. Długie nogawki zatrzymywały wodę i śnieg, by potem ciurkiem wpadało do srodka zimowego obuwia. 

A trasa... spontaniczna 
Pochmurno z opadami śniegu, 0°C, Odczuwalna temperatura 0°C, Wilgotność 99%, Wiatr 1m/s z PłnPłnZ - Klimat.app --- 1. Dzem - Zapal Świaczkę - 2003 Remaster 2. Dzem - Zapal Świaczkę - 2003 Remaster 3. Perfect - Wszystko ma swój czas 4. Coma - Los cebula i krokodyle łzy 5. Kat & Roman Kostrzewski - Łza dla cieniów minionych 6. Dzem - Jak malowany ptak - 2003 Remaster 7. IRA - Nie daj mi odejść 8. Lady Pank - Moj swiat bez ciebie 9. Perfect - Wyspa, drzewo, zamek 10. Perfect - Wyspa, drzewo, zamek 11. Dzem - Whisky - 2003 Remaster 12. Kult - Polska 13. Golden Life - 24.11.94 - Wersja Akustyczna 14. Stan Borys - Anna 15. Lady Pank - Nie wierz nigdy kobiecie 16. Dzem - do kołyski 17. Robert Gawlinski - O sobie samym 18. Maanam - Espana for Ever - 2011 Remaster 19. Pod Budą - Na Całość 20. Yugopolis - Sługi za szlugi Powered by https://pr.fm/

Morsowanie na rowerze

Niedziela, 17 stycznia 2021 · Komentarze(3)

Niebywałe! Zima w Wielkopolsce i to w takich pięknych okolicznościach, gdy okoliczne lasy i pola pokrył śnieg a temperatura powietrza spadła poniżej zera.  Korzystając z okazji - bo nie wiadomo, czy następna będzie jeszcze w tym sezonie - odkurzyłem MTB i wyposażony w ciepły termos z herbatą wraz z imbirem, cytrynką i  miodem, ruszyłem w teren. Celem były okolice Babskich Jezior, ale wkrótce przekonałem się, że to będzie ciężkie do zrealizowania. na okolicznych polnych drogach porobiły się zaspy, do tego zmarznięta powierzchnia śniegu i można było się nieźle zgrzać pod 2-3 warstwami ciuchów. 

Porzuciłem więc wyrysowany w komoot ślad i zacząłem improwizować, szukając dobrej, ujeżdzonej drogi, prowadzącej do lasu. Wiedziałem, że będzie pięknie, przy tych promieniach słońca. I nie pomyliłem się. Co prawda, trochę to wysiłku mnie kosztowało, jazda po zmarznietych koleinach nie należy do przyjemności, a już szczególnie pozostawionych przez ciężki sprzęt. 


Było zajebiście. Poniżej 2 ślady, bo garmin postanowił się rozładować znacnei szybciej 
Hello World! Pierwsza jazda w 2021 ;)

Niedziela, 10 stycznia 2021 · Komentarze(0)


W końcu pierwsza jazda rowerem w tym roku - w świecie rzeczywistym. W domu sobie zwiftuję (z różnym skutkiem) ale uznałem, że nie bede publikował tutaj. Mija sie to z sensem ;) Dzień wcześniej zmieniłem oponki na takie nieco agresywniejsze, z protektorem i blokami po boku - gravelowe o szerokości  32C. Wszystko po to, by się uchronić przed wyjebką na lodzie. Kolano dochodzi do siebie, strupki - jak to mawia Synek: "małe auka Tata ma". Zaparzyłem kawę do termokubka, popatrzyłem na prognozę pogody i ruszyłem w stronę Skorzęcina. 

Tam Zima trzyma się całkiem nieźle, nieco więcej śniegu i odczuwalnie niższa temperatura - idealne warunki, by śnieg utrzymywał się nieco dłużej w naszym klimacie. W ogole, mikroklimat robi swoje; w Gnieźnie było mało śniegu,  za to w Trzemesznie "nawaliło" dużo więcej.. Z kolei we Wrześni śniegu nie było.

W Skoju tłumu nie było ale ... za to aut w centrum sporo. Mało brakuje, żeby podjeżdżali na same molo, bo do jeziora już ktoś wjechałZrobiłem postój w tymczasowej altanie, którą wymyślił @uziel. Wypiwszy kawę, ruszyłem dalej - nie było to łatwym zadaniem z uwagi na temperaturę. Kolejny postój był pod piekarnią Glanc w Witkowie, w ktorej kupiłem drożdżówkę. 


Pochmurny, 0°C, Odczuwalna temperatura 0°C, Wilgotność 100%, Wiatr 3m/s z ZPłdZ - Klimat.app